Żeński Chór Kameralny Adventus działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, koncertując na terenie całej Polski, a także za granicą.
W repertuarze chóru znajdują się pieśni religijne różnych epok – szczególnie okresu baroku, który jest pasją dyrygenta – Mariusza Gebla, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
Chórowi akompaniuje Marta Gillner, która ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, zaś solowe partie wykonują: Dorothy Porawski-Orzechowska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Grażyna Szambelan, Dominika Buczek, Daryna Horbaczewska i Walentyna Stasiak.
Pieśni przeplatane są Psalmami i wierszami ks. Jana Twardowskiego w interpretacji aktorki Anny Samusionek.

Drodzy, Przyjaciele!

W zielonogórskich progach zagości wspomniany Chór już w październiku tego roku! Całe wydarzenie odbędzie się z okazji obchodów pięćsetnej rocznicy Reformacji zapoczątkowanej przez Marcina Lutra. Chór zaprezentuje wiele ciekawych pieśni w występach zbiorowych oraz solowych. Nie zabraknie też poezji. Po występie “Adventusu” nastąpi przemówienie mówcy Mariusza Merkisa – młodego duchownego pochodzącego z malowniczej miejscowości na południu Polski, z Wisły. Będzie on mówił na temat wspomnianego reformatora.

Wstęp na koncert wraz z prelekcją na temat religijny będzie wolny.

I-wszy występ – 14.10.2017:
ZOK
ul. Festiwalowa 3
godz. 17:00

II-gi występ – 15.10.2017:
Ewangelicki Kościół Jezusowy
ul. Kazimierza Wielkiego 11
godz. 15:00

Serdecznie zapraszamy!